Всесвітній День Ментального Здоров’я і Карітас

10 жовтня Україна та світ відзначає день ментального здоров'я.

Цей День відзначається з 1992 року з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health). Його метою є скорочення поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.

Тому в цьому напрямку реалізуються заходи щодо поширення інформації про ефективні методи профілактики, медичного лікування і запобігання психічних відхилень, соціальної адаптації та допомоги людям, що страждають на психічні розлади.

За визначенням ВООЗ, психічне (ментальне) здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість реалізувати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати.

Порушення душевного благополуччя, душевної рівноваги може спричинити розлади психіки та поведінки.
Виникненню та розвитку психічних захворювань сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси.

Сучасна політична ситуація в Україні, на превеликий жаль, є сама по собі стрес-фактором, і чинить значний вплив як на соціально-економічну сферу в країні, так і на побут та здоров’я громадян зокрема. 

Тому важливим для кожної людини є не тільки збереження фізичного здоров’я, але й турбота про власний психічний стан, оскільки ментальне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини робити внесок в життя суспільства.

У збереженні та зміцненні ментального здоров’я важливе значення має дотримання психогігієни, а саме:

  • отримання культури міжособистісних стосунків;
  • уміння керувати власними емоціями;
  • дотримання оптимального режиму праці та відпочинку;
  • створення сприятливого психологічного клімату в сім’ї та трудовому колективі;
  • помірні зайняття фізичною активністю (спорт, медитативні техніки, прогулянки на свіжому повітрі та інші фізичні навантаження).
  • Важливими чинниками в даному напрямку є позитивне мислення, оптимізм та доброзичливість.

Психічне здоров’я кожної людини залежить насамперед від неї самої – її здатності справлятися із проблемними ситуаціями, не втрачати самовладання, зберігати емоційну рівновагу.

 Якщо ж самостійно впоратися зі стресами чи проблемними ситуаціями не вдається, варто звернутися за професійною допомогою – до психолога або психотерапевта. 

Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків стресу, та зберегти ментальне здоров’я.

При Тернопільському благодійному фонді «Карітас» працюють кваліфіковані психологи, які надають безкоштовну психологічну підтримку на індивідуальних консультаціях та групових тренінгових заняттях.

Контактні телефони: Психолог для дорослих +38 050 622 26 60 Дитячий психолог +38 096 030 54 57