У Тернополі відкрили парафіяльний Карітас та новий дитячо-молодіжний центр.

На парафії Святого Василія Великого у Тернополі урочисто відкрили парафіяльний осередок Карітасу. В церкві діятиме новий дитячо-молодіжний центр.

Директор Карітасу Тернопіль – отець Роман Загородний зазначив: «Є таке гарне прислів’я, що мрії мають властивість здійснюватися. Тернопільський благодійний фонд Карітас носив у своєму серці мрію, щоб на базі Парафії Святого Василія Великого відкрити проєкт, спрямований на дітей та молодь. З ласки Божої маємо нагоду відкрити цей центр, щоб діти з мікрорайону Новий світ, прилеглих районів могли мати корисне дозвілля».

Парафіяльний Карітас на парафії Святого Василія Великого має на меті виховувати і розвивати дітей та молодь. Для цього у церкви є всі необхідні умови. Тут є навчальні класи, місце для розмов зі священником та психологом.

“Ми вирішили, маючи це чудове приміщення, допомогти батькам виховати своїх дітей. Тут є велосипеди, є все для того, щоб діти могли цікаво і актуально провести свій час. Ми облаштували два навчальні класи, в нас є два приміщення для священника, для психолога, де діти зможуть отримати допомогу, яка їм буде необхідна”, – каже настоятель Парафії Святого Василія Великого отець Василь Савків.

 

У дитячо-молодіжному центрі складена програма занять. На дітей тут чекають: спільні перегляди фільмів, вело мандрівки, екскурсії, заняття з англійської мови, майстер-класи, розваги та ігри. 

 

На дітей тут чекають: спільні перегляди фільмів, вело мандрівки, екскурсії, заняття з англійської мови, майстер-класи, розваги та ігри. 

Заступниця директора Тернопільського благодійного фонду «Карітас» Аліна Муц каже: «Тут діти зможуть весело проводити вільний час, брати участь в еко ініціативах, велопробігах, майстер-класах, вивчати англійську мову. Для цього є усі необхідні умови, а саме: великий зал, два навчальні класи, два кабінети для приватних розмов із священником та психологом».

Батьки дітей, які живуть на масиві Новий світ в захваті від відкриття нового центру. Кажуть,що це неймовірна нагода для дітей не лише гарно і весело проводити час, а й виховувати у їх серцях добро, милосердя та любов.

Марія – парафіянка Церкви Святого Василія Великого у Тернополі каже: «Ми приїхали у відпустку закордону. Зараз проживаємо там. Нам дуже приємно, що тут у Тернополі на парафії діє такий дитячий центр. Тут моя донечка знайшла собі друзів. І мені дуже зараз сумно, що нам потрібно повертатися закордон, бо там таких можливостей для розвитку дітей немає».

Олена –  парафіянка Церкви Святого Василія Великого у Тернополі: «Всі батьки і діти в захваті, наша парафія ожила. Це щось неймовірне, дітей вчать милосердя, співчуття і це дуже важливо. Моя донечка дуже хоче сюди приходити».

Парафія Святого Василія Великого у Тернополі активно розвиває  Соціальне служіння УГКЦ , тому відкриття парафіяльного Карітасу стало логічним продовженням багаторічної праці настоятеля храму та парафіяльної спільноти.