Парафіяльні волонтери писали соціальні проєкти під час Школи соціального служіння.

2-3 вересня у Марійському духовному центрі Зарваниця відбулася Школа соціального служіння.

25 парафіяльних волонтерів навчалися писати проєкти, які вже зовсім скоро представлятимуть на
конкурсі міні-грандів.

Написати проєкт для потреб громади. Завдання не з легких.
Але завдяки професійним тренерам
Української освітньої платформи нашим парафіяльним волонтерам все під силу. Команди
парафіяльних волонтерів навчалися правилам написання проєкту та складання бюджету. Кожен міг
удосконалити аплікаційну форму проєкту, визначити мету, завдання, соціальну значимість проєкту.
Отець Роман Загородний – директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас», звернувся до
учасників Школи соціального служіння:

«Господь казав: «Істинно кажу вам: усе, що ви зробили
одному з Моїх братів найменших, — ви Мені зробили…» Сьогодні Ви приїхали навчатися писати
проєкти, які згодом будете реалізовувати в своїх громадах. Ви будете допомагати потребуючим,
малозабезпеченим сім’ям, людям похилого віку, дітям. Бажаю Вам бачити у кожному
потребуючому – Господа. Пам’ятайте, всі добрі справи Ви робите не лише для людей у потребі, а
для Бога.»

Ідеї парафій, які цього року беруть участь у проєкті “Розвиток соціального служіння”  – цікаві, актуальні та важливі. Їх можна поділити за напрямками:

• Розвиток дітей та молоді
  • Підтримка людей похилого віку
  • Соціально-психологічний супровід родин загиблих Героїв
  • Допомога ВПО

Парафіяльна спільнота Великої Березовиці планує надавати психологічну та духовну підтримку родинам загиблих Героїв, тих хто  в полоні та безвісти зниклих. В цій громаді досить багато таких сімей, тому визріла велика потреба у саме такому виді допомоги. У парафії є приміщення, потрібні лише кошти для його облаштування.

Парафіяни села Байківці мріють про молодіжний волонтерський центр. На парафії дуже активна молодь, яка хоче об’єднати навколо себе хлопців та дівчат із сусідніх сіл та створити потужну волонтерську спільноту для втілення соціальних ініціатив.

У Теребовлі хочуть облаштувати соціальну пральню, яка б мала великі масштаби. В громаді визріла проблема, тут немає пральної машини, яка б змогла вмістити великогабаритні речі: ковдри, покривала, тощо. А в людей похилого віку є потреба у пранні не лише одягу, а саме більших розмірів речей.

Учасники Школи соціального служіння дякують за отриманні знання:

Ольга Курдило – учасниця Школи соціального служіння каже: «Ми з командою вперше пишемо проєкт, тому для нас дуже важливі і цінні були сьогодні знання. Тепер ми вміємо заповнювати аплікаційну форму, визначати актуальність, мету проєкту. Мріємо втілити у життя наші задуми, все задля допомозі потребуючим у нашій громаді.»

Карітас Тернопіль дякує тренерам Української освітньої платформи за безцінні знання. А також дякуємо Соціальне служіння УГКЦ  Renovabis  CNEWA Canada за можливість навчати волонтерів та розвивати соціальне служіння.