Осінні канікули з Карітасом це було дуже драйвово, цікаво та цінно!

Саме такі відгуки ми отримували впродовж 5 днів, а потім ще й після завершення табору «Майже дорослі».
Фахівці проектів “Діти та війна: соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю”, “Простір дружній до дитини” та “Стійкість та розвиток”  обʼєднали свій професіоналізм, зусилля  та таланти і організували безкоштовний табір для  37 дітей із родин військовослужбовців, дітей ВПО, дітей із сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

Програма табору «Майже дорослі» є унікальною, оскільки напрацьовувалась та поглиблювалась впродовж багатьох років.

Ми маємо колосальний досвід в роботі з дітьми в різних напрямках.

Це і тематичні заняття, і організація дозвілля, і психологічний супровід, і корекційна робота і глибоке розуміння потреб дітей, зокрема підлітків в цьому непростому часі.

Таке поєднання досвіду та великого бажання зробити щось справді цінне і важливе дало чудовий результат.
Табір “Майже дорослі” став тим особливим часом віднови психологічного та емоційного ресурсу, нових досвідів, викликів та непідробних яскравим вражень.

А тепер, трохи детальніше про сам табір:

Кожен день табору розпочинався із молитви, гімну України та духовної бесіди на різні актуальні теми: про Бога, любов, дружбу, милосердя. Щоразу згадували наших захисників в своїх щоденних молитвах.

Перший день: треба познайомитися.
Тут чудово працює така вправа на знайомство як командобудування.

Кожна команда обирає собі назву, гасло, малює про себе плакат та розповідає про себе, представляє свою команду на загал.

Доречною до цього і була тема нашого першого дня:  «Самопрезентація. Як не боятися публічного виступу»   з чудовою Діаною Петровською.

День насичений дружбою, спілкуванням, командною роботою, цікавими знайомствами та знаннями, смачним обідом та солодкими перекусами !

Початок було закладено вдало.

Другий день був не менш насиченим: в центрі уваги: зустріч з прекрасною людиною Анастасією Лісовською @sparklenastia, підприємницею, флористом та успішним блогером. Говорили про шлях до успіху та віру в себе.

Надихнувшись, наші діти вже будують власні бізнес плани.
Окрім того, другий день – день суперздібностей.

Всі команди пройшли квест для супергероїв та здобули навички подолання стресу, навчились спілкуватись толерантно, зрозуміли як будувати здорові стосунки, та, як важливо проявляти емоції та вміти їх регулювати.
Середина табору: не менш відповідально та насичено.
День-3
Говорили про волонтерство, добро та милосердя.
Робили власними руками Ангелів Оберегів  для наших захисників. А в цьому нам допомагали вже багаторазові партнери – Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Спілкувались про добро. І за це щиро дякуємо нашому  багаторічному партнеру Карітасу, волонтеру та амбасадору добра – Сергію Кічулі.

Дякуємо за ділення власним досвідом, цікавими проектами, неймовірними ідеями!

Мета нашого табору: дати дітям відчути свою цінність через діла милосердя та турботу про інших. (Адже Карітас – це не просто так 🙂 Це – про милосердні вчинки ближньому)
Тож, діти захопилася ідеєю волонтерства та благодійності думали над власними благодійними проектами, які вже дуже скоро їм вдасться втілити “в життя”.
Але про це – згодом.

День-4: Цей день присвячуємо темі екології: говорили про важливість берегти природу, сортувати сміття, а також дізналися скільки часу розкладається кожен матеріал.
І за цей день дякуємо вчительці біології ТЗОШ 14, соціальному працівнику проекту «Стійкість та розвиток» Лівень Олені.
А ще, говорили про екологічне відношення до себе та до свого тіла. Про цінність себе та свого тіла. Про його потреби та про те, як виражається сексуальність кожної людини і як з повагою ставитись до сексуальності.
За особисту розмову дякуємо зз о. Роману Демушу. @romandemush

І останній день – як вишенька на торті.
День добра! День-5
Діти зробили неймовірну концертну програму з якою вони приїхали у геріатричний будинок до стареньких, які там проживають. (Петриківський Обласний Геріатричний Пансіонат)
Привезли гостинці та свої великі серця, повні добра та милосердя до потребуючих стареньких людей.

Діти були дуже емоційно вражені, оскільки багато з них навіть не здогадувалися про те, що є такі місця де старенькі люди доживають свого віку без сім’ї та родини.

Цей досвід торкнувся кожної дитини: багато з них навіть казали, що хотіли б частіше брати участь у таких доброчинних заходах.

А після виснажливої емоційної праці – час розваг.
Святкова вечірка-дискотека із конкурсами та призами. Із словами вдячності та довірʼя. Із блиском в очах та посмішками на обличчі.

Бо наші діти мають сміятись, радіти, веселитись та вірити в те, що життя є прекрасне!

Цей табір був би неможливим без підтримки наших партнерів:

Дякуємо за простір для проведення табору директору ЗОШ 13 Вавринчуку Руслану Васильовичу, в цьому чудовому приміщенні комфортно почувалося 37 діток.

Дякуємо за смачну солодку випічку кондитерському дому Блажевських;

Дякуємо за смачну та корисну рибку на обід Samtök fyrirtækja í sjávarútvegi

За смачнюще частування дякуємо нашим почтійним партнерам @trumukolu

За сирну продукцію Тов СТАРТ.

За м’ясну продукцію компанії «Агровіта», Тернопільському М’ясокомбінату.

За корисні фрукти компанії ТерФрукт

За смаколки нашим благодійникам з Польщі.

Дякуємо за багаторічну співпрацю Міському центру соціальних служб.