Коли «психолог» – це не про щось надзвичайне та незрозуміле, а про реальну допомогу тут і зараз.
Але як дієво заради собі, які інструменти використовувати, щоб не дозволити зруйнувати себе та не погрузнути в важких станах та емоційному виснаженні.
Ми, дорослі, принаймні хоч можемо знайти інформацію, яка нам допоможе, чи, принаймні, усвідомлюємо що з нами «щось не так» і шукаємо допомоги.
А як бути з дітьми? Як допомогти дитині під час війни? Як зрозуміти, що турбує підлітка?
Відповіді на всі ці запитання добре знають психологи Простору дружнього до дитини Тернопільського благодійного фонду «Карітас».
Дуже часто ті труднощі, з якими батьки не можуть собі зарадити, які їм здаються «складними рисами характеру» чи просто «віковими кризами непорозуміння» є наслідками того, що дитина не може справитись з великою кількістю переживань, вона не вміє «проживати» емоції екологічно і просто «тікає» від них, будуючи стіну неприйняття та спротиву, відштовхуючи батьківську турботу та проявляючи себе далеко не в найкращий спосіб.
Такий «бунт» проти оточення та проти цілого світу може бути звичайною віковою кризою і може швидко минути, без особливих наслідків, а може вкорінити в дитині важкі травми непрожитих відповідно емоцій. А на цьому ґрунті дуже важко побудувати особисте щастя та гармонійне дорослішання.
На щастя, зараз послуги психолога стали доступними, а завдяки чудовим проектам, які дбають про українців в часі війни, ще й безкоштовними для кінцевого потребуючого.
Чому саме Карітас?
В нашій команді фахівців, які працюють з дітками, немає «випадкових» людей.
Дитячі проекти є дуже непростими у виконанні, діти – найвимогливіші користувачі: вони не потерплять, щоб нехтували їхнім часом. Вони дуже добре відчувають, коли з ними працюють, вкладаючи душу або коли це роблять «для годиться». Тому, ті працівники, які формують команду Карітасу в дитячому напрямку – це люди, які працюють виключно серцем.
Люди, які горять своєю роботою і не можуть інакше.
Щоб діти нас слухали, ми маємо, в першу чергу, почути їх. Це – принцип побудови занять, тому Карітас – це місце де зрозуміють, підтримають, вислухають, розважать кожну дитинку, яка цього потребує.
Тому наразі вкрай необхідна психологічна допомога з проживанням та подоланням стресу – ігри та практики, які дозволяють дитині відпустити негативні переживання та впоратися з важкими емоціями.
В групах працюють разом з соціальними працівниками, аніматорами, до кожної дитинки підходять індивідуально.
Сергій Бухвалов – психолог Простору дружнього до дитини розповідає:
«Під час війни у багатьох дітей посилилося відчуття страху. На стресові ситуації, які діти переживали і до цього, зараз вони реагують зовсім по-іншому. Я використовую різні методики. З меншими дітками у формі гри, малюючи або граючись у ляльковий театр зображаємо страхи, а далі вирішуємо, що зменшує страх або що допомагає його пережити».
З підлітками дещо інша специфіка роботи, а саме використовують методики, які допомагають їм відновити коло спілкування.
«Когнітивно поведінкова терапія дуже дієва, я це називаю праця з думками. Ми стараємося шукати можливості, щоб відновити або ж встановити нове коло спілкування. Для підлітків цей метод дає свої позитивні результати», – каже психолог Простору дружнього до дитини Сергій Бухвалов.
Сергій Бухвалов радить батькам:
Якщо Ви помітили різку суттєву зміну поведінки у дитини: панічні атаки, прояви агресії, не розумієте що відбувається, не бійтеся звернутися до дитячого психолога.
Це може бути звичайна вікова криза у дитини, а може бути психологічна проблема, яка потребує негайного вирішення. Адже ніщо “не проходить саме по собі”, а трансформується в подальші, значно складніші для корекції та значно більш руйнівні проблеми психологічного характеру. Тому не зволікайте.
Будь-які послуги в рамках проекту є БЕЗКОШТОВНИМИ.
Про розклад занять, які проводять психологи Простору дружнього до дитини, як потрапити на консультацію до дитячого психолога Ви можете дізнатися в телеграм каналі
https://t.me/prostirdruznydodytyny або за номером телефону +380960305457.