Коли “почути” важливіше, ніж “сказати” або як працюють психологи дитячого напрямку Карітасу.

Коли «психолог» – це не про щось надзвичайне та незрозуміле, а про реальну допомогу тут і зараз.

Всі ми вже досить багато знаємо про те, яким руйнівним може бути стрес, особливо коли він постійний, як ото зараз.

Але як дієво заради собі, які інструменти використовувати, щоб не дозволити зруйнувати себе та не погрузнути в важких станах та емоційному виснаженні.

Ми, дорослі, принаймні хоч можемо знайти інформацію, яка нам допоможе, чи, принаймні, усвідомлюємо що з нами «щось не так» і шукаємо допомоги.

А як бути з дітьми?  Як допомогти дитині під час війни?  Як зрозуміти, що турбує підлітка?

Відповіді на всі ці запитання добре знають психологи Простору дружнього до дитини Тернопільського благодійного фонду «Карітас».

Дуже часто ті труднощі, з якими батьки не можуть собі зарадити, які їм здаються «складними рисами характеру» чи просто «віковими кризами непорозуміння» є наслідками того, що дитина не може справитись з великою кількістю переживань, вона не вміє «проживати» емоції екологічно і просто «тікає» від них, будуючи стіну неприйняття та спротиву, відштовхуючи батьківську турботу та проявляючи себе далеко не в найкращий спосіб.
Такий «бунт» проти оточення та проти цілого світу може бути звичайною віковою кризою і може швидко минути, без особливих наслідків, а може вкорінити в дитині важкі травми непрожитих відповідно емоцій. А на цьому ґрунті дуже важко побудувати особисте щастя та гармонійне дорослішання.

На щастя, зараз послуги психолога стали доступними, а завдяки чудовим проектам, які дбають про українців в часі війни, ще й безкоштовними для кінцевого потребуючого.

Чому саме Карітас?

В нашій команді фахівців, які працюють з дітками, немає «випадкових» людей.

Дитячі проекти є дуже непростими у виконанні, діти – найвимогливіші користувачі: вони не потерплять, щоб нехтували їхнім часом. Вони дуже добре відчувають, коли з ними працюють, вкладаючи душу або коли це роблять «для годиться». Тому, ті працівники, які формують команду Карітасу в дитячому напрямку – це люди, які працюють виключно серцем.
Люди, які горять своєю роботою і не можуть інакше.

Щоб діти нас слухали, ми маємо, в першу чергу, почути їх. Це – принцип побудови занять, тому Карітас – це місце де  зрозуміють, підтримають, вислухають, розважать кожну дитинку, яка цього потребує.

Для дітей внутрішньо-переміщених осіб зараз потрібна особлива підтримка. Бо більшість з них переживають чимало втрат: дім, друзі, а дехто втратив батьків.

Тому наразі вкрай необхідна психологічна допомога з проживанням та подоланням стресу – ігри та практики, які дозволяють дитині відпустити негативні переживання та впоратися з важкими емоціями.
Дякуючи проєкту #nachbar_in_not (що слушно перекладається як “сусід у потребі”)  в Тернопільському благодійному фонді «Карітас» психологи проводять як індивідуальні заняття, так і групові.

В групах працюють разом з соціальними працівниками, аніматорами, до кожної дитинки підходять індивідуально.

Сергій Бухвалов – психолог Простору дружнього до дитини розповідає:

«Під час війни у багатьох дітей посилилося відчуття страху. На стресові ситуації, які діти переживали і до цього, зараз вони реагують зовсім по-іншому. Я використовую різні методики. З меншими дітками у формі гри, малюючи або граючись у ляльковий театр зображаємо страхи, а далі вирішуємо, що зменшує страх або що допомагає його пережити».

З підлітками дещо інша специфіка роботи, а саме використовують методики, які допомагають їм відновити коло спілкування.

«Когнітивно поведінкова терапія дуже дієва, я це називаю праця з думками. Ми стараємося шукати можливості, щоб відновити або ж встановити нове коло спілкування. Для підлітків цей метод дає свої позитивні результати», – каже психолог Простору дружнього до дитини Сергій Бухвалов.

Сергій Бухвалов радить батькам:
Якщо Ви помітили різку суттєву зміну поведінки у дитини: панічні атаки, прояви агресії, не розумієте що відбувається, не бійтеся звернутися до дитячого психолога.

Це може бути звичайна вікова криза у дитини, а може бути психологічна проблема, яка потребує негайного вирішення. Адже ніщо “не проходить саме по собі”, а трансформується в подальші, значно складніші для корекції та значно більш руйнівні проблеми психологічного характеру. Тому не зволікайте.

Будь-які послуги в рамках проекту є БЕЗКОШТОВНИМИ.

Про розклад занять, які проводять психологи Простору дружнього до дитини, як потрапити на консультацію до дитячого психолога Ви можете дізнатися в телеграм каналі
https://t.me/prostirdruznydodytyny або за номером телефону +380960305457.