Друга Всеукраїнська волонтерська проща до Зарваниці – відбулась!

ІІ Всеукраїнська проща у Зарваниці об’єднала у молитві близько 400 волонтерів осередків Карітасу. Учасники мали унікальну нагоду відновити сили, отримати нові знання та надихнутися до ще більш активного соціального служіння у своїх громадах.

Директор Тернопільського благодійного фонду Карітас отець Роман Загородний звернувся до усіх присутніх волонтерів: «Кожен із Вас буде мати нагоду творити добрі справи. Завжди памятайте Ісусові слова: «Все, що Ви зробили одному з найменших братів, Ви зробили мені самому». Тому завжди памятайте, що перед Вами стоїть не просто бідна потребуюча людина. Старайтеся бачити у кожному, хто Вас щось просить – Господа».Розпочалася проща пішою ходою з села Золотники до Зарваниці. Далі волонтери молилися під час Літургії, яку очолив Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський Кир Василій Семенюк.

«Я щиро вітаю прочан, які йдуть до Небесної Мами, щоб попросити у неї сили далі працювати для добра, для України, для перемоги. Слава Україні! Героям Слава!»

На 6 локаціях проводили  воркшопи. Кожен волонтер зміг обрати для себе 2 найцікавіші теми та побувати на презентаціях.

Надія Байор – проєктна менеджерка Української освітньої платформи:

«Ми навчалися сьогодні фінансовій грамотності, як досягнення мрії. Дуже було приємно працювати з аудиторією, у них надзвичайно цікаві благодійні цілі, я дуже радію, що змогла допомогти своїми знаннями. Ми обмінялися контактами, налагоджуємо партнерство. Бажаю, усім, хто сьогодні був присутній, щоб їх фінансові цілі були досягнуті.»

Учасники ІІ Всеукраїнської прощі волонтерів поділилися своїми враженнями.

-Анна, волонтерка Карітасу Тернопіль, приїхала з Харкова: «Я вперше беру участь у прощі для волонтерів. Мені тут дуже подобається, тут дуже душевно, легко, спокійно. Мені сподобалася організація локацій. Було багато різних тем. Я відвідала навчання щодо фінансової грамотності. Дуже багато нового дізналася. Дякую Карітасу за такий досвід, для мене він безцінний.»

-Роксолана, представниця Стрийської Єпархії: «Тут дуже класно, ми дякуємо Богу і ЗСУ за неймовірну можливість відновитися, дізнатися щось нове, поспілкуватися, обмінятися досвідом та найголовніше – помолитися за перемогу України.»

-Віолетта, представниця Чернівецької Єпархії: «Ми маємо тут унікальну нагоду обмінятися досвідом з волонтерами з різних осередків Карітасу, з різних куточків України. Хочу подякувати усім організаторам, усім тренерам. Надіюся, що надалі будемо організовувати такі заходи, бо вони для волонтерів вкрай необхідні.»

-Ольга, волонтерка Карітасу Тернопіль: «Сьогодні тут присутні предствники з різних міст, Карітасів, Єпархій: Львів, Жовква, Чернівці, Івано-Франківськ, Донецьк, Одеса, Коломия, Стрий, Самбір, Дрогобич, Бучач та багато інших. Ви знаєте, ми начебто побували у цих куточках України, це святе місце Зарваниця нас об’єднало і вкотре довело, яка насправді Україна – сильна, непереможна країна».

Завершилася ІІ Всеукраїнська проща волонтерів урочистою Хресною дорогою, під час якої ми молили Бога про перемогу України та мирне небо.  На арт-стіні кожен учасник прощі залишив свої відгуки та побажання. Дякуємо Карітасу України за підтримку та участь у прощі. Дякуємо Марійському духовному центру Зарваниця за гостинність, за неймовірну атмосферу, за найсмачніші обід та вечерю. Дякуємо кожному волонтеру за участь. Надіємося, що наступну прощу будемо проводити вже у переможній мирній Україні.