Дайджест подій у проєкті «Стійкість та розвиток»

Проєкт «Стійкість та розвиток» насичений подіями та цікавими активностями для дітей, педагогів та батьків. У 6 школах Тернопільщини діють безпечні простори у яких організовують різноманітні заходи.

У Тернопільській загальноосвітній школі №13 відбулося заняття із лідерства. Дітей знайомили із поняттями «лідер та лідерство». Школярі відкривали для себе лідерські якості, стимулювали уяву лідерів у пошуку свого розуміння лідерства. Для цього використовували вправи: «я – квітка», «очікування», мозковий штурм «хто такий лідер», малювали емблему лідерства, виконували вправу «сусід ліворуч- сусід праворуч».

У Великобірківському ліцеї провели заняття з учнями 5 класу на тему: «Твори добро». Роздумували про добро. Чому потрібно робити добро? Що означає робити добро? Відбулася робота в групах. Діти малювали місто доброти та мандрували ним. А ще у ліцеї організували профорієнтаційні ігри на тему: «Всі професії важливі».

У Петриківському ліцеї відбулися позитивні активності. Вправи «Обіймочки», «Павутинка», «Енерджайзери». Заняття спрямовані навчити дітей планувати приємні та важливі справи, навчитися отримувати задоволення від зробленого не тільки для себе, а разом з рідними і близькими. Мета: навчити дітей слухати один одного, вчитися підтримувати один одного. Крім цього, провели урок англійської мови на тему “Врятуймо планету”. Учні виготовляли і захищали проектні роботи. Урок був спрямований на поглиблення знань про забруднення навколишнього середовища, формування екологічної культури в учнів та особистої відповідальності за чистоту нашої планети. Учням 9 класу було дуже цікаво працювати з повітряним пластиліном, збирати і сортувати сміття.

photo_2024-03-19_14-03-57

У Тернопільській школі 14 імені Богдана Лепкого відбулося тренінгове заняття для дітей із внутрішньо-переміщених родин – “Я і мій стан”, під час якого формували навички роботи в команді, взаємопідтримки. Крім цього, соціальні педагоги організували просвітницькі бесіди “Очі – дзеркало душі” з метою формування здорових звичок, підтримки людей з вадами зору та створення позитивних взаємин у колективі. Креативно у 14 школі відзначили День дитячого радіо та телебачення. Мета заходу: формування медіакультурних навичок у підлітків, культури спілкування в інтернет- просторі, подолання страхів перед висловленням власних позицій та думок. Відбулося заняття для дітей до “Дня компліментів”, під час якого формували навички дарувати добро іншим, ввічливо спілкуватись і робити один одному компліменти. А ще у безпечному просторі відбувся День Зубної феї. Фахівці наголошували дітям про профілактику здорового способу життя, гігієни ротової порожнини, формування навичок догляду за зубами та зняття емоційного напруження, страху перед стоматологами.

У Почапинському ліцеї Підгороднянської сільської ради для дітей 6 класу організували цікаве заняття з чаюванням та активними іграми. Крім цього, з нагоди першого дня весни для дітей організували майстер-клас з виготовлення вітальних листівок для своїх рідних.

В класичному ліцеї відбулося заняття: «Позитивне мислення-наше успішне рішення». Разом з дітьми пропрацьовували власні емоції, говорили, що негативні емоції також наші, і їх не варто цуратись. Наприкінці заняття створювали своє – Місце сили. Малювали та ліпили те місце де нам добре. А для учнів 10 класу відбулося заняття з нейрографіки. Нейрографіка чудовий спосіб вирішення питань, які давно засіли у голові. Учні 10-го класу обожнюють цей вид діяльності. У безпечному просторі провести вечір з друзями теплим чаєм та медитативними малюнками, що може бути краще?