30 родин загиблих Героїв, тих, хто в полоні та пропав безвісти взяли участь у ретриті у Зарваниці.

Карітас Тернопіль та Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ організували дводенний ретрит у Марійському духовному центрі Зарваниця для родин загиблих Героїв, тих, хто пропав безвісти та в полоні. Основна мета заходу: розділити біль, помолитись, набратись нової енергії, відпочити душею, поспілкуватися та провести час у дружньому та підтримуючому оточені людей, які тебе розуміють.

 

 

 

«Дорогі матері, дружини, діти, дякуємо, насамперед Богові, що маємо сьогодні можливість перебувати у місці молитви, спокою, в домі Пресвятої Богородиці – в Зарваниці. Сьогодні ми молимось за тих людей, завдяки яким ми живемо. Сьогодні хочемо розділити з Вами біль та помолитись разом» – звернувся до всіх присутніх отець Роман Загородний – директор Карітасу Тернопіль.

Перший день розпочали із Літургії, яку очолив отець Роман Загородний – директор Карітасу Тернопіль у співслужінні із заступником економа Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії – Петром Порохоньком. Усіх присутніх поблагословив Владика Володимир Фірман. Далі матері, дружини, рідні загиблих Героїв, тих, хто в полоні та зник безвісти виготовляли своїми руками патріотичні вервиці.

 

Тим часом для діток фахівці дитячих проєктів Карітасу Тернопіль підготували неймовірно цікаву програму. 14 дітей брали участь у вікторинах, розвиваючих іграх, медійному квесті, а ще підготували сюрприз для своїх матусь та бабусь. Наступним етапом ретриту була ресурсна зустріч у групах з психологами. Учасники мали нагоду поспілкуватися, поділитися своїм болем, відпочити душею. Завершився перший день чуваннями та музично-молитовною програмою отця-диякона Тараса Пастушенка.

Другий день ретриту стартував із літургії та посвячення вервичок, які учасниці виготовляли своїми руками. Далі відбулася зустріч із духівником -отцем Миколою Медюхом.
Усі присутні мали нагоду взяти участь в екскурсії Хресною дорогою та у Малий Єрусалим в Зарваниці.
Діти підготували для матусь та бабусь серце добра із своїми побажаннями та неймовірно зворушливий виступ, від якого важко було втримати сльози. Карітас Тернопіль дякує усім учасникам ретриту за неймовірну атмосферу добра, розуміння, підтримки один одного. Низький уклін вам за мужні та героїчні вчинки ваших синів та чоловіків!
Дякуємо за підтримку Тернопільсько-Зборівській Архиєпархії УГКЦ.

Дякуємо усім небайдужим, які долучилися до благодійної акції «Вогонь милосердя». Всім тим, хто за благодійні пожертви купував Стрітенські свічки на ярмарках, брав участь у майстер-класах. Завдяки Вам, нам вдалося організувати такий захід для родин загиблих Героїв, тих, хто в полоні та пропав безвісти.

Дякуємо за співпрацю Тернопільська обласна організація ветеранів війни, громадській організації “Рух ветеранів Лановеччини”, Соціальні Служби, Caritas Ukraine.

Дякуємо Марійському духовному центру Зарваниця за гостинність, за найсмачніші сніданки, обіди та вечерю.

Дякуємо нашим партнерам за допомогу – компанії «Карпатська джерельна».

Ми отримали безліч позитивних відгуків від учасниць ретриту, що свідчить про важливість такого заходу. Саме тому Карітас Тернопіль і надалі планує проводили такі зустрічі спрямовані на духовну та психологічну підтримку родин загиблих Героїв, тих, хто в полоні та пропав безвісти.