20 волонтерів з різних куточків України взяли участь у IV-V модулях соціально-освітньої академії «СОВА»

Волонтери дізнавались як протидіяти вигоранню, а також на практиці презентували свої ідеї та проекти як залучати літніх людей та дітей до волонтерства.

Волонтерство єднає.

Більше 20 волонтерів з різних куточків України та парафій Тернопільщини впродовж двох днів навчалися, ділилися своїм досвідом у Музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» Патріарха Йосифа Сліпого у Заздрості. Це учасники соціально-освітньої волонтерської академії «СОВА», яку організовує Тернопільський благодійний фонд «Карітас»

Соціально-освітню волонтерську академію «СОВА» Карітас Тернопіль організовує в рамках проекту «Розвиток соціального служіння на парафіях Тернопільщини». Заступниця директора Тернопільського благодійного фонду «Карітас» Аліна Муц каже:«Великим позитивом є те, що крім волонтерів з нашої області – представників різних парафій, які беруть участь у проекті «Розвиток соціального служіння» до навчань цього року долучилось чимало внутрішньо-переміщених осіб з Харківщини, Донеччини, Херсонщини. Ці люди готові розвивати волонтерство у громадах Тернопільщини».

Під час першого дня Ірина Максименко – проектний менеджер Карітасу України, психолог висвітлена тему «Протидія вигоранню у волонтерстві». Пані Ірина поділилася своїми враженнями щодо взаємодії з волонтерами:
«Була надзвичайна взаємодія з учасниками, тому я дуже задоволена результатом. Тому що я дуже добре знаю тематику соціального волонтерства. Нам вдалося поєднати тематику протидії вигорання з тим, як саме ми маємо це втілити у соціальному волонтерстві. Воно має велику частину професійності. Над формуванням і розвитком своїх волонтерів Карітас дуже працює. Тому я дуже тішуся, що мені вдалося якісно долучитися до цієї праці.”

Учасники соціально-освітньої волонтерської академії «СОВА» так відгукуються про напрямок діяльності: «Такі зустрічі для волонтерів потрібні перш за все для того, щоб поділитися досвідом, отримати ресурси для подальшої діяльності».

Ліля Коробко – учасниця соціально-освітньої волонтерської академії «СОВА», переїхала у Тернопіль із Харкова: «Це вже не перший захід, який я відвідую і він дуже підтримує і об’єднує волонтерів. Чому об’єднання таке важливе? Бо в когось є можливість, хтось це втілює, а хтось має запити. І саме та спільнота задовольняє потреби наших хлопців».

Наталія Чура – учасниця соціально-освітньої волонтерської академії «СОВА» поділилася своїми враженнями: «Ми спілкувалися з психологом Іриною і я ще раз для себе зрозуміла, що потрібно дбати про саморозвиток, полюбити себе, тоді Ти полюбиш інших і відповідно світ довкола себе. Коли ми будемо багаті всередині, в нас не буде цього емоційного вигорання, ми будемо приносити користь іншим, бо будемо наповнені».

Ольга Масловська – учасниця соціально-освітньої волонтерської академії «СОВА», приїхала з Підволочиської громади: «Ці знання, які я сьогодні отримала мають надзвичайно важливе значення для мене. Вони є дуже актуальними. Цей тренінг вкотре мені довів, що з емоційним вигоранням потрібно працювати, не потрібно опускати руки, це не безвихідь. Дякую організаторам та неймовірним спікерам. Це були два чудесно проведені дні. Я переконана, що знання, які я отримала буду впроваджувати у своїй волонтерській діяльності.”

Оля Лободець – учасниця соціально-освітньої волонтерської академії «СОВА»:

«Це безцінні знання, це знайомства, це нові люди. Я обов’язково буду брати участь у наступних модулях, бо хочу розвивати соціальне служіння у себе на парафії.»

Наступного дня керівник програми “Лідерство і Служіння”, експерт з спільнотворення і залучення людей до спільнот – Дмитро Федорчак та психолог-консультант, викладач курсу «Базові потреби та соціальна взаємодія» в УКУ, – Оксана Бриндзак розповідали про залучення до волонтерства літніх людей та дітей.

Оксана Бриндзак – психолог-консультант, викладач курсу «Базові потреби та соціальна взаємодія» в УКУ каже:

«Тернопільські волонтери показали, що їх ідеї неймовірні. Вони дуже добре розуміють наскільки потрібно задовольняти потреби літніх людей. Мені дуже сподобалося наскільки вони готові були ділитися своїми ідеями, обмінюватися досвідом. Я бачу, що вони невдовзі, обов’язково втілять свої ідеї у життя.»

Більше 20 волонтерів з різних куточків України, а також парафій Тернопільщини навчались впродовж двох днів у Музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» Патріарха Йосифа Сліпого у Заздрості. Це місце по-особливому духовне та наповнене, відтак учасники мали нагоду не лише отримати нові знання, а й відпочити.

Данута Іванкович – голова представництва релігійного товариства українців-католиків США «Свята Софія»: «Я дуже радію, що саме у садибі Патріарха Йосифа Сліпого відбулися ці навчання. Учасники тренінгів дуже уважно слухали екскурсію, дуже перейнялися життям і діяльністю Патріарха. Мене це дуже тішить. Нехай велична постать Патріарха Йосифа надихне волонтерів на подальшу діяльність, нехай творять добро та діляться милосердям свого серця з іншими».

Карітас Тернопіль бажає усім учасникам втілити знання у життя, у свої волонтерські проекти та розвивати у своїх громадах соціальне служіння.